Рада проголосувала за спецпроцедуру розгляду банківського законопроєкту

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 30 квітня проголосувала за спеціальну процедуру, яка дозволить прискорити процес прийняття закону про банки.

Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Застосування особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні, передбаченої статтею 119-1 Закону України “Про Регламент Верховної ради України”, при розгляді у другому читанні проекту закону про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

Після цього, попри тисячі внесених правок, закон про банки можуть розглянути протягом одного-двох днів.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі “Слуги народу” нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи “За майбутнє” Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від “Слуги народу” Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *