Рада підтримала в першому читанні законопроєкт щодо допомоги культурі та креативним індустріям

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №3377 стосовно допомоги сфері культури, креативним індустріям, туризму, малому та середньому бізнесу.

Законопроєкт прийняли за основу, тепер він готується до другого читання.

“Сьогодні сфера культури й креативні індустрії стоять з протягнутою рукою. Кабмін підтвердив, що вони серед тих, хто постраждав найбільше. Хоча своїм попереднім рішенням уряд намагався критично зменшити видатки на культуру, та ми впевнено відстояли свою позицію”, – написав у Facebook нардеп і голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зміни, які передбачає новий законопроєкт щодо підтримки культури та креативних індустрій:

Розширення застосування грантової системи державної допомоги для інституційної та індивідуальної підтримки у сфері культури, креативних індустрій та туризмі.
Гранти на підтримку видаватимуться через Український культурний фонд, Держкіно, Інститут книги, агенції з туризму тощо.
Виділені кошти не будуть оподатковуватися та є безповоротними.
Законом буде введена низка полегшень на час карантину та до кінця року.

Наступни кроками, на думку Ткаченка, є виділення 1,8 млрд грн на гранти з держбюджету та досягнення зменшення ставки ПДВ до 7% для цієї галузі. 

“Без культури немає нації. Креативні індустрії – це книги, які ми читаємо під час карантину; кіно та програми, які дивимось; музика, яку слухаємо; музеї, якими тепер гуляємо віртуально, та багато іншого. Перший крок зроблено. Рухаємося далі”, – резюмував Ткаченко.Напередодні, 12 травня, щонайменше у 20 українських містах відбулася акція “Стоп культурний карантин”, учасники якої одночасно освітили небо сотнями прожекторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *