Призначення Саакашвілі: Кулеба прокоментував відносини з Грузією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба каже, що буде докладати всіх зусиль для утримання дружніх і стратегічних відносин України з Грузією.

Про це він сказав він в інтерв'ю LB.UA.

“При всій харизматичності Міхеіла Ніколозовича (Саакашвілі – ред.) він є громадянином України, який і раніше обіймав тут державні посади. Тому я буду зі свого боку докладати всіх зусиль для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми і стратегічними. Якщо ж з боку наших грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки, що ж, переживемо, а потім будемо відновлювати все втрачене”,- заявив він.

Кулеба наголосив, що Саакашвілі є громадянином України, і жодна держава світу не може вказувати, куди призначати чи не призначати його.

“Ми ж виходимо з дуже простих тез. Перший з них – відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини. Другий – ми розуміємо внутрішньополітичний контекст в Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина “, – пояснив він.

Також очільник МЗС України повідомив, що розмовляв з міністром закордонних справ Грузії. Розмова стосувалася призначення Саакашвілі. “Це була дуже спокійна, зважена розмова, він мені пояснив позицію свого уряду”, – каже Кулеба.

Нагадаємо, Володимир Зеленський увечері 7 травня призначив експрезидента Грузії та керівника Одеської області Міхеіла Саакашвілі головою виконавчого комітету реформ. Перемовини Міхеіла Саакашвілі з депутатами тривали кілька тижнів. Грузія вирішила поки відкликати свого посла в Києві для консультацій через це призначення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *