Президентка Грузії назвала "неприйнятним" можливе призначення Саакашвілі в уряд України

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про занепокоєння подальшою долею відносин Тбілісі і Києва через можливе призначення Міхеіла Саакашвілі віцепрем'єром в Україні

Про це йдеться на сайті президента Грузії.

Зурабішвілі зазначила, що неприпустимо втручатися у внутрішні справи і кадрову політику іншої держави, проте вважає “неприйнятним і незрозумілим” призначення Саакашвілі.

“Грузія і Україна є тісними стратегічними партнерами. Наше співробітництво засноване на віковий дружбі між народами і повазі наших спільних інтересів і прагнень. Незважаючи на це, наша країна-партнер розглядає на високу політичну посаду кандидатуру, яка визнана винною усіма трьома судовими інстанціями в Грузії. треба відзначити, що це викликало обґрунтовану тривогу і реакцію нашого керівництва і суспільства “, – йдеться в заяві.

Президентка шкодує, що ситуація вже призвела до відсутності довіри між країнами.

Нагадаємо, 22 квітня у “Слузі народу” повідомили, що лідера українського “Руху нових сил” та колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського увійти до складу Кабміну. Політик зауважив, що пов’язує з командою Зеленського великі надії для України і готовий працювати у непростий час, коли на країну чекає дуже складний період. Водночас, на думку експертів, можливий прихід до влади Саакашвілі принесе чимало конфліктів до команди президента, а також це може стати його першою сходинкою на шляху до прем’єрства.

За кілька днів, 24 квітня, Саакашвілі провів зустріч із фракцією “Слуга народу”, аби переконати депутатів підтримати його кандидатуру. Він зазначив, що президент доручив йому вести перемовини із Міжнародним валютним фондом. Також Саакашвілі планує займатися дерегуляцією бізнесу. Однак після зустрічі голоси у пропрезидентській фракції розділилися приблизно порівну. Сам же Саакашвілі впевнений у підтримці як Зеленського, так і фракції “Слуги народу”, та готовий до голосування.

Водночас у Грузії можливе призначення Саакашвілі сприйняли вкрай негативно. Прем’єр-міністр країни Георгій Гахарія заявив, що там можуть навіть відкликати свого посла з України, якщо таке призначення відбудеться. Він зазначив, що з боку стратегічного партнера Грузії “категорично неприйнятно” призначати на високу посаду особу, яка засуджена в Грузії за досить тяжкий злочин і перебуває в розшуку. У відповідь на це голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія порадив грузинам “не тиснути на Україну” і зазначив, що вважає такі заяви “політичним шантажем”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *