"Ми несемо відповідальність": урядовці влаштували перепалку через невиплату обіцяних грошей медикам

Під час засідання Кабінету Міністрів 13 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль та очільник МОЗ Максим Степанов влаштували словесну перепалку через скандал з виплатами медикам 300% зарплати та відповідальності за це. У розмову також втрутився міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Так, міністр охорони здоров'я звітував про виплати медикам. Він повідомив, що за останніми даними, у 18 областях гроші за березень виплатили в повному обсязі, ще шість опрацьовують дані і мають повідомити про результати сьогодні. Виплати за квітень вже будуть відбуватися за іншим алгоритмом, сказав він. Поміж цим міністр сказав, що відомство почало контролювати виплати “до кожного лікаря” і назвав це “непритаманною роботою для МОЗ”.

“У мене тут прохання: властиві функції, не властиві функції, ви як міністр і відповідальний за галузь, маєте нести відповідальність, і забезпечити виплату кожному медику”, – відповів йому Шмигаль. 

“Пане прем'єр-міністр, я не відмовляюся від цих речей, і я це роблю. Але у кожного є своя відповідальність…”, – почав відповідати Степанов, але прем'єр перебив його. “Ми несемо за це відповідальність. Вже як її розподілити далі… Я казав: потрібні кадрові рішення – давайте їх ухвалювати для тих, хто не виконує. Але на контролі воно має стояти особисто у вас , у мене у президента”, – сказав прем'єр.  “Воно у мене на контролі стоїть більше, ніж у будь-кого. Кожного дня спілкуємось”, – почав говорити Степанов, але його знову перебили – цього разу Аваков.

“Чинне законодавство передбачає, якщо є невиплата заробітної платні , затримка – це кримінальні відповідальність. Тому я чекаю висновків, які доручив вам прем'єр-міністр”, – звернувся до Степанова голова МВС. Його підтримав Шмигаль.

Нагадаємо, через невиплату 300-відсоткової надбавки медикам, які працюють з коронавірусними пацієнтами, у деяких регіонах почали відбуватись протести. Згодом в уряді запевнили, що кошти виділено і затримки відбуваються лише на місцях.  В Одеській області звільнили заступника глави ОДА через затримку надбавок медикам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *