"Ми не Роскомнадзор": Олександр Ткаченко розповів, як просувається робота над законопроєктом про медіа

Законопроєкт про медіа направили до Верховної Ради для підготовки на повторне читання. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Поки його активно критикували, обговорювали і “ненавмисно” плутали з законом про дезінформацію — ми продовжували з ним працювати. Сьогодні на засіданні комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді направити законопроєкт для підготовки на повторне перше читання”, — написав Ткаченко.

Нардеп пояснив, що за останні три місяці Комітет провів десятки зустрічей та обговорень з представниками медіаіндустрії, провідними асоціаціями, спілками, інститутами, представниками міжнародних компаній. Також повідомляється, що законопроєкт пройшов експертизу в Раді Європи — триденне детальне обговорення з експертами.

“Зібрано ряд, на наш погляд, слушних зауважень та пропозицій, які ми хочемо врахувати ще на першому читанні. Це ті питання, які передбачають концептуальні зміни, уточнення низки положень законопроєкту та які не можна здійснити в рамках процедури підготовки законопроєкту до другого читання. Наприклад, – термінологію”, — пояснив Олександр Ткаченко.Зазначається, що в законопроєкту прописані норми регулювання онлайн-медіа. Ткаченко стверджує, що Україна — перша країна, яка вводить такі положення.

“Наші європейські колеги саме зараз розробляють проєкти законів щодо регулювання цієї сфери. І у нас є можливість синхронізуватись з ними та діяти в унісон”, — написав він.

Ткаченко пообіцяв повідомити найближчим часом, як саме змінили законопроєкт. 

“Але наголошу, що ми зважаємо на думку всіх представників галузі на яких розповсюджується дія цього Закону. Ми не Роскомнадзор”, — додав він.

На початку листопада 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ, який неабияк насторожив журналістів та працівників ЗМІ. У цьому указі він доручив уряду підготувати новий законопроєкт про регулювання інформаційного простору, у якому мають бути “положення щодо вимог та стандартів новин”, механізми “запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації”, а також “заборона фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні”. ТСН.ua розповідає основні деталі урядового законопроєкту і чому проти нього активно виступає журналістська спільнота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *