Комітет Ради підтримав законопроєкт про посилення регулювання використання ядерної енергії

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розгляне законопроєкт №2372 “Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії”. 

Комітет підтримав законопроєкт у другому читанні.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту, він спрямований на «уникнення послаблення державного регулювання безпеки використання ядерної енергії відповідно до мети такого регулювання – забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в країні».

В процесі дерегуляції господарської діяльності до деяких законів внесли зміни, що послабили держрегулювання безпеки використання ядерної енергії.

“Поширення на ліцензування безпеки використання ядерної енергії деяких норм Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” закладає потенційний ризик щодо порядку ліцензування в цій сфері, а також порушує незалежність органу ліцензування – Держатомрегулювання, що не відповідає міжнародним нормам та міжнародним зобов’язанням України у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки”, – йдеться у пояснювальній записці.

Автори законопроєкту наголошують, що його прийняття відновить порядок провадження державного нагляду та дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії

Наприкінці квітня Рада підтримала за основу законопроєкт №2372. За нього проголосували 295 нардепів. Тим часом Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *