Єрмак зустрівся з представниками кіноіндустрії, щоб обговорити долю українського кіно

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з представниками української кіноіндустрії. Про це повідомляє пресслужба ОП.

За словами Єрмака, всі розмови про скорочення фінансування кінематографу – безпідставні. Більш того, на його думку, останнім часом українське кіно демонструє позитивні тенденції.

“Ми побачили, що почали відбуватися позитивні зміни – українське кіно почало отримувати міжнародні премії, заробляти гроші, показувати бокс-офіси. Все це буде підтримуватися”, – зазначив Андрій Єрмак.

Так, щоб підтримати галузь, продовжено терміни подачі звітності для виробників кінопродукції. Зокрема, підтримки потребують ті працівники галузі, які не є штатними співробітниками кінокомпаній.

“Багато професій сьогодні фактично зупинилися. Ми повинні потурбуватися про тих людей, які не є штатними працівниками у продакшенах, телевізійних або кінокомпаніях. Дуже велика подяка тим людям, які керують великими продакшенами і, маючи сьогодні важку ситуацію, продовжують виплачувати заробітну плату, утримувати цих людей”, – сказав Андрій Єрмак.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що в парламенті зареєстровано законопроект, спрямований на підтримку креативної індустрії в умовах епідемії COVID-19. Крім того, розроблено поправки до Податкового кодексу, які передбачають запровадження спеціальної ставки ПДВ для операцій у сфері культури в розмірі 7%.

“Це європейська практика, коли культурні послуги мають спеціальне податкове адміністрування”, – зауважив Олександр Ткаченко.

Також говорили про боротьбу з онлайн-піратством, критерії оцінювання контенту, який виробляє український кінематограф,

Крім того, представники комітету обговорювали з Кабінетом Міністрів можливість додаткового використання коштів стабілізаційного фонду на галузі культури, серед яких – кінематограф.

Керівник Офісу Глави держави запропонував створити інститут радників при Держкіно, якими можуть стати, зокрема, іноземні фахівці у сфері кінематографу.

Раніше повідомлялося, що депутати комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики – представники всіх фракцій – одноголосно підтримали 3 законопроєкти, які мають допомогти культурному бізнесу пережити економічні наслідки карантину. Два з них – про внесення змін до бюджетного та податкового кодексів – вже передані на розгляд профільних комітетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *