Єрмак поговорив телефоном з представниками учасників Нормандського формату

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак поговорив телефоном з політичними радниками лідерів держав – учасниць Нормандського формату. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

За інформацією, українська сторона запропонувала перезавантажити роботу Тристоронньої контактної групи. Для прискорення Мінського процесу Президент України підписав відповідний указ, згідно з яким представництво України в ТКГ суттєво підвищено.

“Ми підняли його до дуже високого офіційного рівня”, – сказав Андрій Єрмак.

Йдеться про новий склад ТГК, який президент Зеленський затвердив напередодні.

Українська сторона також запропонувала залучити до роботи в підгрупах ТКГ як запрошених осіб, які представляють окремі райони Донецької та Луганської областей, внутрішньо переміщених осіб, які були вимушені залишити ці райони після травня 2014 року. Зазначається, що учасники Тристоронньої контактної групи залучатимуть цих людей до дискусії, консультацій та узгодження питань, передбачених Мінськими домовленостями.

Водночас керівник Офісу Президента наголосив на неприпустимості жодних переговорів з представниками невизнаних квазідержавних утворень.

Андрій Єрмак запропонував на наступному засіданні ТКГ, яке має відбутися 14 травня, узгодити розширений склад делегацій України, Росії та ОБСЄ відповідно до пропозицій української сторони.

“Високий офіційний статус членів делегацій дасть можливість швидше та ефективніше ухвалювати рішення, виконувати їх і бачити, хто їх не виконує”, – вважає Єрмак.

Також говорили про необхідність припинення вогню на окупованих територіях, а також негайного й повного доступу представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Міжнародного комітету Червоного Хреста на тимчасово непідконтрольні території.

Напередодні повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад української делегації на перемовинах Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *