"Глибоко неконституційний": Тимошенко різко розкритикувала банківський законопроєкт

Лідерка фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко назвала “банківський” закон неконституційним і запевнила, що він порушує 11 статей Конституції України, через що буде скасований після голосування.

Про це вона заявила під час виступу в Раді.

“Можливо, МВФ і “ляльководи” з глобального простору не знають, що після ухвалення цього закону він буде скасований в Конституційному суді як глибоко неконституційний. Цей закон нічого спільного з “ПриватБанком” не має. І я згадала один із публічних виступів керівника фракції “Слуга народу”, який сказав: “Так, цей банківський закон антиконституційний, але його треба ухвалити, щоби отримати кредит МВФ”. На що ви перетворюєте країну, чому ви дозволяєте топтати Конституцію України в обмін на закони, які прямо протирічать національним інтересам України, як цей так званий банківський закон?” – наголосила вона.

За словами Тимошенко, Національний банк щонайменше шостий рік не підпорядковується волі і національним інтересам української держави, а управління нібито здійснюється ззовні.

“Цим законом передбачається, що тепер Нацбанк не просто буде виведений за межі управління країни, а він ще буде виведений і за межі судової юрисдикції України. Тому що для НБУ рішення суду тепер вже не будуть законом. Управляють країною маріонетки, які не розуміють навіть, що вони роблять, і оголошують перемогами явні поразки України. Цей закон не проти “ПриватБанку”, це маніпуляції для того, щоби легше легковірному народу впарити такі рішення. Цей закон прямо проти суверенітету України, тому що суверенітет України – це право українського народу управляти своєю державою. А в цьому законі український народу позбавляється права управляти НБУ і позбавляє Нацбанк конституційного обов’язку підпорядковуватися рішенню суду”, – додала політикиня.

За словами нардепки, ще одним важливим моментом є те, що “антибанківський” закон нібито залишить безкарними посадовців, які “познущалися над 105 українськими банками, над середнім класом, у якого забрали все, що вони мали, через знищені банки”.

“Фонд гарантування вкладів, який фактично вкрав майно середнього класу і роздав “своїм” за безцінь. І люди, які втратили свої заощадження внаслідок і на основі злочинної діяльності НБУ. І все залишиться безкарним, а люди без справедливості. Цей закон оголошує амністію тим, хто управляв НБУ, – Гонтаревій та Ко, тим, хто управляв Фондом гарантування вкладів, – Волошин та Ко. А людям не повернуть ані копійки, тому що все вже вкрадено”, – зазначила Тимошенко.

Окремо вона повідомила, що її команда подала до ВР інший законопроєкт, “який реально справедливо розставляє всі крапки над “і”.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *