Ердоган погодився взяти участь у Кримській платформі для деокупації півострова

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про готовність підтримати майбутню платформу щодо деокупації Криму. 

Про це 16 жовтня заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в Анкарі, трансляція якої є на сайті глави держави.

“Я запросив Туреччину долучитися до Кримської платформи. Це інструмент для захисту прав кримчан та деокупації півострову. Вдячний вам пане президент за готовність підтримати її та бути активним учасником”, – наголосив він.

“Наголошуючи на відданості принципам та нормам міжнародного права, Турецька республіка підтверджує свою беззастережну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах і вітає співробітництво у рамках Кримської платформи, ініційованої Україною”, – йдеться на сайті президента України.

Також в пресслужбі Зеленського йдеться, що сторони будуть продовжувати координувати спільні зусилля для забезпечення захисту прав людини у Криму та місті Севастополь, а також для звільнення всіх незаконно ув’язнених громадян України.

Ще зазначається, що Туреччина підтримує перспективу членства України у НАТО та вітає визнання України як партнера з розширеними можливостями.

“Турецька Республіка продовжить сприяти Україні в досягненні критеріїв членства в Альянсі, а також взаємосумісності Збройних сил і НАТО, у тому числі шляхом проведення відповідних спільних військових навчань”, – повідомляється на сайті глави держави.

Країни домовились співпрацювати в оборонній сфері і в галузі військово-технічного співробітництва.

Також в ході діалогу йшла мова про завершення переговорів щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною і Турецькою Республікою.

“Продовжуватимемо співпрацю з метою збільшення турецьких інвестицій у реалізацію інфраструктурних проектів в Україні з урахуванням можливостей, що надає програма “Велике будівництво” в Україні”, – зазначили в пресслужбі президента.

Як повідомлялося, Зеленський висловлював сподівання, що Туреччина погодиться приєднатися до процесу деокупації Криму та матиме велику роль в Кримській платформі. Глава держави планував обговорити це під час зустрічі з турецьким лідером.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *