Елемент передвиборчого піару і прагнення відзвітувати: політолог прокоментував виступ Зеленського в Раді

У виступі президента Володимира Зеленського у Верховній Раді був елемент передвиборчого піару, а також прагнення відзвітувати.

Таку думку ТСН.ua висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

За його словами, сьогоднішня дата, а це за п'ять днів до виборів, також для посилення ефекту.  “За змістом виступу все таки є і другий важливий мотив для президента – це, по-перше, прагнення відзвітувати. Сама форма – звіт про виконання власної програми – це не стільки для парламентарів, скільки для народу. Тому він спочатку і звернувся до народу, до громадян. Він показує, що все-таки виконує свою програму, йому є про що відзвітувати. Це з точки зору реформи”, – каже політолог. 

Він також наголосив на тональності президента під час виступу – це була племіка з опонентами, іронія, коли йшлося про “депутатів-спеціалістів з фейків”. “По-перше, я побачив майже колишнього Зеленського. Тому що у нього деякий, навіть у травні під час пресконференції, була якась бляклість, він трохи знітився. А зараз у нього знову з'явився драйв, азарт і в цьому виступі була наступальність. Полемічний запал був дуже сильно присутній у цьому виступі”, – каже політолог. 

За його словами, за багато тезисів Зеленського можна “зачепитися”. 

“Із “фішок”, які можуть інтерпретувати, а потім, я думаю, будуть відслідковувати виконання, наприклад, обіцянка, що майбутні президентські вибори відбудуться і в електронному вигляді, зокрема. Це серйозна заявка. Подивимося, що з цього вийде, бо насправді це не просто зробити. Тут є проблеми і технічні, і політичні. Багато змістовних моментів, і про необхідність планувати до 2030 року, і щодо страхової медицини, критика антикорупційних органів, але при цьому не заперечення, а збалансований підхід, те, що згадує регулярно міжнародних партнерів. Це навіть на рівні підсвідомості, за Фрейдом, умовно кажучи, він пам'ятає. Фактор впливу міжнародних партнерів він також знаковий. Це навіть дотично проявилося у промові президента”, – зауважує Володимир Фесенко. 

Він наголошує, що також Зеленський збалансовано сказав і про медичну реформу, і про ситуацію з поширенням коронавірусу.  “Теми він доторкнувся. але знову ж таки в полемічному плані, злостиво відповідаючи своїм критикам щодо того, що не було готовності, не все зроблено. Він намагався все таки відзвітувати, що зроблено було не мало”, – каже політолог.

Він додав, що цієї теми президент торкнувся в контексті місцевих виборів. “Він сказав, що, наприклад, історія з концертами перед виборами – спротив карантину. Що таким чином хотіли завоювати додаткові голоси, а як наслідок – відповідальність за ситуацію з епідемією на місцях понесла місцева влада. Оце прозвучало, і це потрібно мати на увазі”, – наголосив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Як повідомлялося, 20 жовтня депутати, які працюють у напівкарантинному режимі, зібралися на пленарне засідання. До Ради прийшов президент України Володимир Зеленський із щорічним посланням. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *