Дешева іпотека, кредити бізнесу та боротьба з коронавірусом: найголовніше зі звернення президента

Україна продовжує активну боротьбу з новим коронавірусом COVID-19, запускає програму дешевої іпотеки, кредитування бізнесу та онлайн-школу для молодших класів.

Про це ввечері 27 квітня під час відеозвернення сказав президент України Володимир Зеленський.

Головні повідомлення з виступу глави держави:

1. Міністерство охорони здоров’я вже отримало близько пів мільйона ПЛР-тестів українського виробництва. 27 квітня буде відвантажено ще майже 200 тисяч таких тестів. За якістю і точністю вони відповідають світовим стандартам. Задля своєчасного виявлення вірусу кількість ПЛР-

2. До України з Китаю прибувають чергові літаки із засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням.

3. Відновлена евакуація українців, які перебувають за кордоном, додому. Щодоби будуть здійснювати до чотирьох спеціальних рейсів. Пасажири, у яких є смартфони, пройдуть обов’язкову самоізоляцію у себе в помешканнях завдяки мобільному додатку “Дій вдома”. У кого смартфонів немає (близько 10%) пройдуть обсервацію в класичному форматі – у підготовлених державою локаціях.

4. Цього тижня уряд та НБУ мають презентувати програму іпотеки для населення за ставкою близько 10%.

5. В Україні запускають програму кредитування малого бізнесу за низькою ставкою для виплати зарплат своїм працівникам.

6. У квітні 2020 року ціна на газ для населення знизилася на 15% порівняно з березнем та майже на 40%, починаючи від січня. Це – найнижча ціна на газ для населення за останні чотири роки.

7. У середу, 29 квітня, уряд розгляне питання про відкриття від 1 травня продовольчих ринків за умови дотримання всіх правил безпеки.

8. У вівторок, 28 квітня, стартують дистанційні уроки для учнів початкових класів. Їх можна буде переглянути на телеканалах, а також онлайн.

9. Боротьба з пожежами в Україні. Ситуація в Житомирській області є контрольованою. Минулої доби було ліквідовано два осередки пожежі. Нині тривають активні роботи на інших осередках. У Зоні відчуження ліквідовано два осередки, загрози розповсюдження вогню на інших осередках немає. Радіаційний фон у столиці, Київській області та у Зоні відчуження перебуває в межах норми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *