Депутати виключили скандальну "тютюнову правку" із законопроєкту про єдиний рахунок для сплати податків

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про запровадження єдиного рахунку для сплати податків №1049 із пропозиціями президента, виключивши звідти скандальну “тютюнову поправку”.

За це рішення проголосували 279 депутатів.

Основною метою закону є спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового. Закон передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Відповідний законопроєкт нардепи ухвалили ще в жовтні 2019 року, однак президент України Володимир Зеленський у лютому 2020 року наклав вето на документ і вніс пропозиції про скасування скандальної “тютюнової поправки”. Згідно з нею для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами встановлюватиметься фіксована маржа на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.  Цю поправку внесли депутати Олександр Дубінський та Олександр Юрченко.

Згодом Рада намагалася постановою скасувати рішення про ухвалення його у другому читанні, проте голосів невистачило. У відповідь тютюнові компанії почали говорити про згортання бізнесу. Через це Зеленський навіть провів зустріч із очільниками тютюнових компаній в Україні, а НАБУ навіть порушило справу проти народних депутатів від “Слуги народу” Олександра Дубінського, Андрія Холодова та Олександра Юрченка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *