Американці обирають свого 46 президента: чим відрізняються виборці Трампа та Байдена

Усі політичні гравці планети уважно стежать за президентськими виборами в Сполучених Штатах Америки. Вони фактично вже почалися достроковим голосуванням. Ключовий день – 3-го листопада, у вівторок.

Про це йдеться 1 листопада в сюжеті ТСН.Тижня.

Наразі Америка роз'єднана на два ідейні табори, бо два кандидати – і два табори виборців. В країні, де президент – республіканець, де республіканці контролюють сенат, від їхнього електорату можно почути, що вони не почуваються в безпеці. Вони голосують за Дональда Трампа, бо переконані, що він відрізняється від політиків, що він бізнесмен, який знає, як робити гроші. Вони твердять, що прихід демократів до влади – означає для Штатів соціалізм і неминучу економічну руїну. Їх об'єднує єдиний популярний телеканал Фокс Ньюз.

Виборець Дональда Трампа – це людина, яку надзвичайно хвилюють заворушення темношкірих, що не вщухають у Штатах ще від весни. Навіть деякі білі демократи збираються через це голосувати за Трампа.

Виборець Джо Байдена – молодший, аніж у Трампа, переважно живе частіше у містах, аніж у селах, має вищий рівень освіти і доходів. Це, звичайно, дуже узагальнена картина. Об’єднує прихильників Байдена – абсолютне, тотальне несприйняття чинного президента Дональда Трампа. Вони майже одразу кажуть, що Трамп поводиться зухвало, зневажає думку науковців, хай то йдеться чи то про зміни клімату чи коронавірус, ображає кольорове населення Штатів, жінок, мігрантів. Те, що прихильники Трампа вважають його харизмою, виборці Байдена називають некомпетентністю і хамством.

І навіть пори те, що Джо Байдену цього місяця виповниться 78, і він у разі перемоги на виборах буде найстаршим президентом США, прихильники вважають його прогресивнішим і відданим сучасним цінностям.

За два дні до виборів електорат як демократів, так і республіканців, мобілізований. Про необхідність голосувати оголошують по радіо, пишуть зірки в своїх акаунтах. Готується також бізнес – бояться можливих вуличних протестів і безладь. Деякі магазини активно забивають  щитами вітрини, залишають лише шпарину для входу. Роблять це і дорогі бренди, і багато  ресторанів  та кафе. Розмови простих людей теж політично вмотивовані, кожен переконаний в перемозі свого кандидата.

Проголосувала безпрецедентна кількість громадян

Такої надзвичайної активності є кілька факторів. Окрім мобілізації електорату, над якою попрацювали штаби кандидатів, особливо демократів, це також фактор COVID-19. Багато штатів саме через пандемію взагалі уперше запровадили цю систему. Виглядає по-різному в кожнім штаті. Універсальних правил не існує. Поширена опція – кинути свій бюлетень в спеціальну скриньку, відправити поштою. Вони працюють цілодобово, за цим стежать камери. Можна вистояти кількагодинну чергу на дільницю.

Насправді американці обирають не лише президента. У виборчому бюлетені багато пунктів, за якими треба визначитись: місцева бібліотека, парки, транспорт, потреби громади, потім сенатори.

Тут не існує ніякого дня тиші перед виборами. Навіть у день виборів на вході стоятимуть два агітаційні пункти: синій – демократів і червоний – республіканців. Але між ними має бути чітка визначена дистанція.

Рахуватимуть дострокові голоси також по-різному в різних штатах. Десь одразу, а десь передбачають, що процес може затягтись на тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *