Житомирська обласна лабораторія три дні не прийматиме матеріали для тестів на коронавірус – ЗМІ

Житомирський обласний лабораторний центр від 7 до 9 травня не прийматиме матеріал для виявлення коронавірусу ПЛР-методом.

Про це йдеться у листі, який опублікувало видання Житомир.info, керівника Житомирського ОЛЦ, головного державного санітарного лікаря області Зіновія Парамонова. Лист датований 6 травня 2020 роком.

“Таке рішення ухвалено через завантаження лабораторії на 7-8 днів наперед та відсутністю можливостей для зберігання такої кількості біологічного матеріалу. Надалі просимо обґрунтовано підходити до забору та направлення матеріалу на ПЛР-тестування та як це передбачено стандартами медичної допомоги”, – йдеться у листі.

Виняток становитимуть діти і важкохворі пацієнти.

Крім того, наприкінці квітня очільник Житомирського ОЛЦ Зиновій Парамонов розповідав, що лабораторному центрі не вистачає вірусологів та лаборантів, аби оперативно проводити ПЛР-дослідження на виявлення COVID-19. “Основною проблемою нашого центру є те, що у ньому працюють всього два вірусологи і два підготовлених лаборанти, які практично виконують роботу за приблизно 8 вірусологів і 12-14 лаборантів”, – повідомив Парамонов. 

До слова, під час брифінгу 6 травня начальник управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик повідомив, що на проходження ПЛР-діагностики нині чекають 800 проб, а за минулу добу було проведено 124 обстеження.

Своєю чергою, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин заявив, що місцева влада планує закупити власну лабораторія для діагностування COVID-19 шляхом ПЛР-тестування.

Як повідомлялося, очільник МОЗ повідомляв, що відомство вже отримало близько 450 тис. ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію українського виробництва. “На сьогодні ми тестуємо до 6 тис. наших громадян на ПЛР-тестах. Завдання, яке стоїть на сьогодні, – це збільшити цю кількість на добу до 8-10 тис. і далі продовжувати це збільшення”, – повідомив Степанов. 

Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Наразі карантин подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *