Зеленський розповів про кроки у звільненні Криму

Деокупація Криму – один з ключових пунктів програми президента Володимира Зеленського.

Про це він заявив 20 жовтня під час виступу у Верховній Раді.

“На порядку денному Нормандського формату ніколи не було питання Криму. Але воно було і завжди буде в нашому порядку денному, допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари там зазнають регулярних переслідувань. Світ не має забути про Крим”, – сказав він.

“Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, одна це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього”, – додав президент.

За його словами, питання Криму повернене в міжнародний порядок денний. “Ми створюємо формат “Кримська платформа”. Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова”, – повідомив голова держави.

Зеленський зазначив, що вже обговорив ініціативу з представниками ЄС, Британії, Канади та Туреччини. Багато хто погодився приєднатися та брати активну участь.

Нагадаємо, “Кримський саміт” у межах міжнародної платформи щодо деокупації Криму українська сторона планує провести взимку 2021 року. Одна з можливих попередніх дат – День опору Криму російській окупації 26 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *