Зеленський підписав закон, який відкриває українцям доступ до геокадастрів

Президент України Володимир Зеленський 6 травня підписав закон “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, який надає безкоштовний онлайн-доступ до геокадастру.  

Про це інформують у пресслужбі очільника держави.

Наголошується, що підписаний закон надає змогу українцям у Мережі відстежити інформацію щодо геопросторових даних та метаданих. Зокрема, громадяни зможуть перевірити розташування земельної ділянки, її площу, форму власності.

“Впровадження земельного ринку вимагає прозорості. В Україні один з найсучасніших геокадастрів. І так і має бути в країни, яка називає себе житницею Європи. Прозорість і відкритість – це шлях до подолання корупції та захисту селян і фермерів від рейдерства та махінацій”, – прокоментував Володимир Зеленський.

Як уточнюється, документ встановлює встановлює правові основи для створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних – геокадастру. Крім того, із законом запроваджується адміністративна відповідальність за порушення законодавства про національну інфраструктуру геопросторових даних.

Нагадаємо, 28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про запуск ринку землі. Документ набере чинності від 1 липня 2021 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Законопроєкт чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *