Зеленського просять розірвати договір з УПЦ МП про оренду Києво-Печерської Лаври і передати її ПЦУ

Президента України Володимира Зеленського просять розірвати договір оренди із УПЦ МП стосовно оренди Києво-Печерської Лаври та передати святиню Православній церкві України.

Відповідна петиція на сайті президента набрала необхідні 25 тисяч голосів.

“Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України. В свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України. Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях направлених проти українського народу”, – зазначають автори петиції.

Сама петиція була зареєстрована 15 квітня, а її автором вказується Олексій Кравчук. Оскільки вона набрала необхідні 25 тисяч голосів, тепер її має розглянути президент та надати відповідь.

Нагадаємо, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що не відвідує Києво-Печерську лавру, аби не було провокацій. Митрополит впевнений, що з часом у Лаврі вирішать приєднатися до помісної церкви та зазначив, що не збирається чинити тиск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *