Заробітки під час карантину: в Кабміні розповіли, як українці зможуть потрапити на роботу до Європи

Влада розглядатиме окремо кожен запит з Європи щодо українських заробітчан. Однак в Кабміні нагадали, що повернутися до Європи так просто, як це можна було зробити раніше – неможливо через обмеження в цих країнах

Про це йдеться 28 квітня в повідомленні на Урядовому потралі.

За словами заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлії Свириденко, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина, Австрія, Нідерланди та Швейцарія заборонили в’їзд для іноземців, тому українцям неможливо потрапити на заробітки так просто, як це було раніше.

“Саме тому через міжнародні карантинні обмеження та закриті кордони деякі українці не мають можливості їхати на заробітки до сусідніх країн. Нам всім необхідно перечекати цей непростий час вдома та не наражати на небезпеку себе та оточуючих”, – зазначила Свириденко.

Водночас в уряді прокоментували бажання країн Європи, попри закритті кордони прийняти українських робітників. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевняє, що поки організовувати чартери не на часі через пандемію коронавірусу, але влада готова розглядати кожен з таких запитів окремо.  

Влада приймаючої сторони в обличчі роботодавця має забезпечити належні умови проживання, праці, медичного обслуговування.

“Дійсно, звернення є. Але Уряд України керується, насамперед, міркуванням безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражання на небезпеку захворювання, особливо, коли ця подорож здійснюється літаком”, – зазначив він.

Нагадаємо, попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня прибували все нові і нові заробітчани з України. Саме на наших працівниках, як виявилось, тримаються тисячі фінських ферм, і без українців врожаю просто не буде.

У Польщі теж заявили, що готуються організовувати чартерні рейси для українців, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину.

Однак, Міністерство закордонних справ України вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *