Закордонні курорти готуються приймати туристів: чи варто українцям планувати відпустку

Літній відпочинок за кордоном: на нас чекають усередині літа, але не всі. Про наміри відкрити свої курорти у липні заявили Греція та Туреччина. Однак, через пандемію, для туристів готують низку обмежень. Які саме та чи залишиться all inclusive, – в сюжеті ТСН 19:30.

Як та коли відкриються морські курорти, країни, де це – основний заробіток, уже стали озвучувати більш конкретні дати. На початку тижня прем'єр-міністр Греції заявив про початок послаблення карантину і вже до кінця цього тижня пообіцяв оприлюднити рішення з детально прописаними правилами роботи готелів цього літа. З першого червня відчиняються міські готелі, а вже на початку липня запрацюють сезонні курорти.

Грецькі готелі планують заповнювати відсотків на 60, аби уникнути натовпів. На пляжі порозтягують шезлонги – на півтора метра один від одного, у ресторанах понакладають дезінфектори та рукавички. Залишиться шведський стіл, але біля кожного поставлять по працівнику і тільки він матиме право насипати у тарілку. У готелях обіцяють збільшити кількість медперсоналу. А щоби зменшити кількість потенційно хворих, усіх перевірятимуть ще на виході з літака. 

В Євросоюзі говорять, що буде вводитися паспорт здоров'я, поки це обговорюється. По цьому паспорту здоров'я люди проходитимуть тестування. Не виключено, що перед реєстрацією всіх перевірятимуть температуру, а на борт літака пускатимуть тільки в масках.

У середині літа готуються зустрічати туристів і турецькі готелі. Де обіцяють облаштувати карантинні зони. Туди зачинятимуть того, хто захворів. А щоб всі були здорові, при вході мірятимуть температуру, а на підлозі понаклеюють лінії для тримання дистанціі. У ресторанах їжу загородять склянними перегородками і її насипатиме тільки персонал. Він і розноситиме напої, кавомашини та автомати для соків повиносять геть. Зачиненими будуть і фітнес-центри та спа-зони. А номери після гостей мають простояти порожніми щонайменше 12 годин. 

До роботи за пандемії коронавірусу готуються в Єгипті. Там готелі поки що прийматимуть тільки своїх. Скасовується all inclusive. У ресторанах обіцяють комплексне харчування. Заборонять і кальяни. 

До зустрічі туристів посеред літа готуються і в Грузіі та Кіпрі. Туроператори, які сподіваються, що туристичний сезон цього літа таки буде, обіцяють лікувати та оперативно евакуювати свого відпочивальника, якщо той заслабне. Чекають, що Україна відкриє повітряний простір. Однак, продумують і варіанти, як возити наших туристів машинами та автобусами.

Міністр закордонних справ заявив, що влітку спробують відновити внутрішнє авіасполучення. А от із закордоном протягом літа повноцінного відновлення не буде.

Туроператори з цим згодні, бо такого напливу туристів, як раніше, цьогоріч не буде. Однак, вірять, що вилетіти дадуть змогу. Підвищувати вартість туристичних турів, принаймні до Греції, не планують. Бо хоч витрати на облаштування відпочинку під час пандемії зросли, однак грошей у туристів теж не побільшало. 

Кореспондентка ТСН Інна Боднар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *