За перший місяць роботи КП "Волиньприродресурс" видобуло тонну бурштину

У Волинській обласній раді комунальне підприємство “Волиньприродресурс”, ініціатором створення якого став нардеп від Луцька Ігор Палиця, виставило ексклюзивні екземпляри бурштину, які вдалося видобути на Маневиччині. В коридорах розмістили на стійках 40 найбільших каменів, які важать від 400 до 800 з лишком грамів, аби продемонструвати скарби, на які виявилася багата волинська земля.

Виконувач обов’язків директора КП “Волиньприродресурс” Анатолій Капустюк у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив, що за місяць КП “Волиньприродресурс” видобуло тонну бурштину.

Для порівняння: державне підприємство “Укрбурштин” звітує про те, що щороку воно видобуває всього 124-140 кілограм на рік.

“За місяць роботи ми видобули 1,080 т бурштину. На виставці представлені ексклюзивні екземпляри, виявлені під час розвідувальних робіт. Це каміння має різну фракцію, різного кольору: прозорого, молочного, жовтого і навіть багряно-червоного. До слова, найбільший камінь, який вдалося знайти, заважив 823,7 г”, – повідомив він.

На спеціальних стійках з підсвіткою, для того, аби показати всю красу сонячного каменю, розмістили 40 зразків, загальною вагою близько 20 кг. Ще більше бурштину – на фото, які висять на стінах. На жаль, зазначив Анатолій Капустюк, не всі фото навіть вдалося розмістити – не вистачило стін, з 300 розмістили сотню.

“Це – результат місячної роботи підприємства. Ми не могли показати все, що вдалося видобути, бо довелося б заставити всі коридори на всіх поверхах, тож відібрали 40 зразків, які відсьогодні і до п’ятниці зможе побачити кожен охочий. Ми спеціально замовили стійки з підсвіткою, щоб підкреслити всю красу каміння, бо саме по собі воно є непрозоре. До слова, днями в нас була перевірка з Гемцентру Міністерства фінансів (Державний гемологічний центр України проводить експертизу діамантів, дорогоцінного, напівдорогоцінного і декоративного каміння, проводить їх експертну оцінку – Ред.). Фахівці були приємно вражені і відзначили високу якість нашого каменю”, – пояснив Капустюк.

До слова, очільник “Волиньприродресурсу” повідомив, що цього тижня запланований перший аукціон з продажу бурштину, який відбудеться 16 жовтня в сесійній залі обласної ради. Старт аукціону призначений на 13 годину, де мають реалізувати видобуту тонну бурштину. Наразі, зі слів Анатолія Капустюка вже надходять заявки від учасників і їх ще приймають. Аукціон планують провести у відкритому доступі з можливістю взяти участь дистанційно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *