Вибори на Донбасі, обмін полоненими та нові КПВВ: оновлена українська делегація вперше засідала в ТГК

У четвер, 14 травня, у режимі відеоконференції відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, на якому Україну представила оновлена делегація.

Говорили, зокрема, про вибори на Донбасі, обмін полоненими та нові КПВВ, йдеться на сайті Офісу президента.

Зазначається, що в гуманітарній групі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб та списків зниклих безвісти.

“Українська сторона наполягла на взаємному звільненні утримуваних осіб у форматі “всіх на всіх”, визначеному в межах Нормандської зустрічі 9 грудня 2019 року”, – йдеться у повідомленні. Також Україна наголосила на забезпеченні доступу Червоного Хреста утримуваних на тимчасово окупованих територіях осіб.

Окрім того, українська сторона виключила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України, а також зазначила, вибори на окупованій частині Донбасу можуть відбутися “виключно після отримання Україною контролю над кордоном”.

Говорили також про необхідність відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, з огляду передусім на гуманітарні критерії. “КПВВ у Золотому облаштоване й готове до роботи у будь-який час”, – зазначили в українській делегації. 

Також Україна наполягла на доступі спостерігачів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях, зазначивши, що, попри карантин, підтримує реалізацію мандату спостерігачів та представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“СММ ОБСЄ відзначила, окрім іншого, суттєвий прогрес у межах реалізації оновленого плану розмінування, зокрема гуманітарного”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що на початку травня президент Володимир Зеленський затвердив новий склад української делегації на перемовинах Тристоронньої контактної групи у Мінську. Представляють Україну семеро осіб, серед яких другий президент країни Леонід Кучма та віцепрем’єр та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *