Виборчі фальсифікації: жителі Східниці заявляють, що за їхніми адресами реєструються чужі люди

У Східниці Львівської області за останній місяць список виборців збільшився щонайменше на півтора відсотка. Люди з різних регіонів раптово вирішили голосувати саме у курортному селищі. Місцеві побоюються, що на дільниці чужинців будуть возити автобусами, бо за адресами, де проживає двоє людей, надходить з десяток запрошень. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.

Хто ці люди, які опинилися в списках, – йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Роман Бобешко показує подвір'я своєї матері. Каже: вона прописана тут одна, та й те – зараз за кордоном. Проте замість одного запрошення на голосування член виборчої комісії приніс сюди аж сім.

“Шість “лівих” прізвищ чомусь з'явилися і підуть на вибори. У нас селище не таке велике, ми тут всі один одного знаємо. Довідався, що ці люди з різних областей України і мають приналежність до однієї політичної сили”, – говорить Роман Бобешко, мешканець Борислава.

За останній місяць у Східниці кількість виборців зросла майже на 200 осіб. Це мешканка селища Ірина Журавчак з'ясувала за допомогою сайту Держреєстру. Переглянула списки виборців і з'ясувала, що, наприклад, за адресою її тітки, яка померла два тижні тому, зареєстровано аж 35 чужих людей.

“Я подала скаргу до ТВК, а наступного дня поїхала до поліції, написала заяву. То є фальсифікація”, – говорить вона.

І таких адрес у селищі  щонайменше 10, каже жінка. У Бориславській міськраді підтверджують: на початку осені кількість тих, хто хоче голосувати у Східниці, різко збільшилася.

“ЦВК нас не уповноважила перевіряти. Прийшла людина особисто, сказала, що вона вибирає адресу в Східниці і ми зобов'язані були прийняти від неї заяву. Вони вказували, що тут живуть, працюють. Після 1 липня не треба ніяких документів, просто людина приходить з паспортом”, – зазначила провідна спеціалістка відділу ведення Державного реєстру виборців.

Із заявами, що на їхній адресі зареєстровані чужі люди, до поліції вже звернулося троє людей.

“Розпочато щодо цього кримінальне провадження… Це надання неправдивих відомостей до органу Державного реєстру виборців. Санкція статті передбачає обмеження волі до трьох років”, – повідомив заступник начальника Бориславського відділення поліції Святослав  Дуб.

Подібні факти зафіксували в трьох громадах Львівщини, але в Східниці їхня кількість найбільша, кажуть спостерігачі.   

“Сам факт зміни виборчої адреси ще не є ознакою порушення, тут треба з’ясувати, бо частина з них справді працює в Східниці. Але є виборці з інших областей, і взагалі виникає питання, чому вони вирішили в один момент разом змінити виборчу адресу саме в Східниці”, – говорить Тарас Радь, координатор ГМ “Опора”.

Вилучити прізвища з списку виборців можна лише за рішенням суду. Але навіть якщо засідання відбудеться після голосування – результати виборів на окремій дільниці можна буде оскаржити. Якщо, звісно, поліція доведе спробу фальсифікації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *