"Всеукраїнське опитування – це пробник референдуму": Стефанчук про ідею 5 запитань від Зеленського

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, що всеукраїнське опитування, анонсоване Володимиром Зеленським на 25 жовтня, є пробником референдуму. Втім, надалі ці питання можуть бути винесені і на референдум. 

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”. 

“Всеукраїнське опитування – це пробник референдуму для того, щоб ми могли визначити, які питання для громадян України є важливі, і яка позиція з цих питань. Я не виключаю, що деякі з цих питань, які будуть обговорені, надалі можуть бути ініційовані у порядку референдуму”, – заявив Стефанчук. 

Він також зазначив, що таке опитування не має юридичної сили, однак може її отримати, коли буде заведено в законодавчу площину: “Станом на зараз в нас, на превеликий жаль, немає законодавчої площини для цього народовладдя, але ми її напрацьовуємо”.

Стефанчук, зокрема наголосив, що всеукраїнське опитування як ініціатива президента є окремим процесом і ніяк не стосуватиметься місцевих виборів. П'ять питань опитування незабаром має озвучити президент Володимир Зеленський: 

“Ці питання вже визначені. Цьому передувала кропітка соціологічна робота… Я знаю усі (запитання, – ред.)… Ці питання повідомить тільки президент, невелика кількість людей їх знає, але повідомить тільки президент”, – додав Стефанчук.

Нагадаємо:

Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві. Що це будуть за запитання – поки що невідомо.
Ініційоване президентом опитування українців, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму не матиме прямих юридичних наслідків, запевнили в ОП. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *