Відсутність препаратів та транспорту: через карантин життя онкохворих опинилося під загрозою

Життя сотень тисяч українців з онкозахворюваннями через пандемію нового коронавірусу COVID-19 опинилося під загрозою. У зв'язку із запровадженим карантином хворі не можуть дістатися до медзакладів, а ліки, які до цього купували власним коштом, зросли в ціні або взагалі зникли з аптек, про це в сюжеті ТСН.19:30.

У Віри пухлина головного мозку. Для того, щоб їй зробили променеву терапію, вона мусила їхати з Лисичанська до Харкова. Через відсутність потягів добиралася приватними перевізниками, а щоб доїхати до медзакладу, щодня віддає на таксі власні гроші.

Але більшість онкопацієнтів через брак коштів не можуть доїхати до лікарні. Керівник Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов каже, що їхні медики щорічно лікують 14, 5 тисяч пацієнтів і лікарня переповнена. Але нині третина ліжок порожня.

“Головна проблема, як ми вбачаємо, це відсутність транспорту, громадського транспорту. У нас найвіддаленіший район – 270 км”, – пояснює Віктор Парамонов.

За його словами, у разі порушення термінів лікування, шанси на одужання значно зменшуються. Тож звернувся до керівництва області, щоб організували транспорт для пацієнтів. Відповіді поки не отримав.

“Необхідно з кожного району, із кожного районного центру, принаймні двічі на тиждень відправляти автобус, наприклад, чи приміський потяг. Щоб такі пацієнти могли доїхати до обласного центру”, – наголошує керівник Черкаського обласного онкодиспансеру.

А от зі слів Людмили, в якої зараз ремісія, усі пацієнти з раком мають однакові проблеми, зокрема, це брак препаратів і вартісне лікування. Карантин, каже, ці проблеми лише загострює. Тож разом з громадськими організаціями, які опікуються онкопацієнтами, звернулися до Міністерства охорони здоров’я за допомогою.

“Немає жодної інформації, що робити пацієнту, якщо він не може дістатися, як йому зв'язатися з лікарем і уточнити, чи потрібно йому їхати до лікарні або ж можна це перенести. Вже не говорячи про те, що пацієнтам немає до кого звернутися, якщо у нього немає грошей на таксі”, – зазначає Людмила Пухляк, засновниця інтернет-спільноти “Онкобудні”.

Своєю чергою, у МОЗ кажуть, що розробили певний протокол, куди мають звертатися онкохворі під час карантину. Зокрема, допомогти має сімейний лікар або медик в онкоцентрі. А транспортні проблеми має взяти на себе місцева влада.

Інна Власова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *