Від нарядів для зірок до медичних комбінезонів. Українські дизайнери допомагають боротись з COVID-19

Корисні комбінезони від дизайнерів. Захист для медиків інфекційних відділень масово розпочали виготовляти відомі українські модельєри. Крім того, лекала безкоштовно поширюють в Інтернеті, аби будь-хто у кожному куточку України зміг підхопити цю добру справу. За місяць дизайнери вже відшили майже сім тисяч комбінезонів. Увесь шлях від виробництва до лікарні – бачила ТСН.

Лекала для нового витвору швачка Олена демонструє у захисній масці і рукавицях. Шити медичні комбінезони замість дизайнерських суконь віднедавна її основна місія. Каже, що за день робить повністю десяток костюмів.

Замість фешенебельних тканин у майстринь дизайнерського цеху Tago в руках одна єдина – станбонд. Усю дорогу фурнітуру нині витіснила звичайна резинка. Вже готові вироби передають в іншу кімнату. Тут їх кварцуюють і складають.

Дизайнерка каже, замовлень від медиків нині значно більше, аніж встигають відшивати.

“Вони надходять щохвилини. Це дзвінки посеред ночі “алло, Тетяно, доброго дня, нам дуже потрібна ваша допомога, нам потрібно скільки-то в таку лікарню, в іншу”, – ділиться дизайнерка.

Проєкт, до якого долучились десятки модних бутиків, звичайних підприємств, а згодом і багато волонтерів з машинкою вдома, ініціювала дизайнерка Світлана Бевза. Її одяг носять співачка Селена Гомес і акторка Дакота Джонсон. Зірка “Гри престолів” Софі Тернер у комбінезоні від Бевзи вийшла заміж. Тепер – уже захисні комбінезони – агентство Світлани шиє для медиків.

“Я не залишаюсь вдома в такий складний час. Я зрозумію, що всім вже стало зрозуміло, що Україна на порозі епідемії і медичного захисту не вистачає”, – каже Світлана Бевза.

Ініціативу одне за одним підхопили і інші дизайнери. У сукні авторства Івана Фролова Джамала перемогла на Євробаченні, а перша леді їздила на церемонію інтронізації імператора Японії. Тепер посеред блискучих і відвертих образів у студії висить розкроєний чоловічий костюм. Лекала спецодягу оцифрували і розмістили у відкритому доступі.

“Там є дві версії – для великих підприємств і є версія побутова, які можна склеїти у форматі А4. Тобто будь хто, хто має швейну машину і мінімальний досвід, може пошити”, – пояснює Фролов.

Щойно відшитий захист пакетами везуть до волонтерського пункту. Тут комбінезонам обов'язково ставлять помітку “Не для продажу” спеціальною печаткою.

“Люди різні бувають – бувають, що почнуть продавати, а для всіх учасників ініціативи принципово, щоб це було безкоштовно”, – кажуть волонтери.

Після комбінезони пакують і чергова партія спецодягу від фешн-майстрів їде на медичну передову.

Кореспондентка ТСН Олена Гущик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *