Великдень у церкві: прихожани Святогірської лаври встановлені і перебувають в ізоляції – ОДА

Люди, які брали участь у богослужінні на Великдень у Свято-Успенській Святогірській лаврі у Донецькій області, фактично вже перебувають в ізоляції в межах певної території.

Про це повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко на своїй сторінці в Facebook.

«Фактично, люди, які взяли участь у богослужінні, вже перебувають в ізоляції в межах певної території, оскільки, як я вже зазначав, переважна більшість з них проживає на території лаври. За потреби, у разі зміни ситуації чи погіршення стану їхнього здоров’я, вони будуть переміщені до установи, яка визначена як місце обсервації, та отримуватимуть необхідну медичну допомогу. Зараз вирішуємо питання організації тестування учасників богослужіння», – написав він.

Очільник області зазначив, що правоохоронці встановлюють усіх осіб, які перебували в лаврі під час богослужіння, щоб не допустити їхнього виїзду з регіону.

Також Кириленко уточнив, що згідно з наказом командувача ООС, в’їзди/виїзди з Донецької області закриті з 28 березня. «Відповідно до наказу, на територію області пропускають лише осіб, які мають постійну реєстрацію на Донеччині, а також тих, хто забезпечує життєдіяльність області. Відповідно, і виїхати за межі області без вагомих причин і крайньої потреби, неможливо», – пояснив голова ДонОДА.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *