В Умані розгорівся скандал через поховання хасида-паломника з коронавірусом у яру поряд із цвинтарем

У Черкаській області після публікації відео з незаконним похованням хасида-паломника, у якого підтвердили інфікування коронавірусом, у яру біля цвинтара в Умані, співробітники поліції з’ясовують обставини похорону.

Як повідомили на офіційній сторінці виконкому Уманської міської ради, із заявою в правоохоронні органи звернувся начальник відділу житлово-комунального господарства Віталій Харченко.

“Повідомляємо, що до ритуальної служби міста Умань (яка є спеціальним підрозділом Уманського КП “Комунальник”) особи, які здійснювали поховання померлого паломника, не зверталися”, – йдеться у повідомленні.

За даними міської ради, родичам і близьким померлого не надавали ритуальних послуг, таких як виділення місця для поховання на кладовищах Умані, реєстрації поховання, видачі свідоцтва про поховання, так само, як і інші передбачені послуги.

“У разі підтвердження цього факту, мають місце ознаки суспільно небезпечних діянь, які можуть привести до загрози погіршення епідеміологічної ситуації в місті, і за які передбачено покарання, зокрема, за статтею 325 Кримінального кодексу (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хвороб і масовим отруєнням)”, – додали у виконкомі.

За даними міської ради, зараз триває досудове розслідування цієї події.

Нагадаємо, кілька тижнів тому у мережі показали відео з могилою хасида, якого поховали поза цвинтарем, до того ж у яру, який призначений для стоку води. Свідок переконує, що дозвіл на таке поховання надала місцева влада.

У Мережі повідомляють, що наразі могилю померлого обклали бетонними блоками.  

Нагадаємо, що 3 квітня в Умані після смерті паломника-хасида зі США підтвердили, що він був інфікований коронавірусом. Померлому громадянину США було 47 років і він мав важку супутню патологію. “Чоловік громадянин США, прибув із Лондона 11.03.2020, 47 років. Приїхав в Умань із дружиною та шістьма дітьми. В усіх відібрали зразки для дослідження. Станом на зараз встановлено 50 контактних осіб, які перебувають в самоізоляції. Мав важку супутню патологію, попри намагання лікарів надати медичну допомогу не підпускав фахівців та не виконував рекомендації. На жаль, маємо такий прикрий випадок”, – повідомив очільник Черкаської ОДА Роман Боднар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *