В Україні зупинили ще один атомний блок – їхня загальна потужність впала до історичного мінімуму

В Україні зупинили ще один атомний блок. У аварійний ремонт відключили третій блок Південно-української АЕС.

Про це повідомив керівник енергетичного комітету парламенту України Андрій Герус.

За його словами, наявна потужність атомних блоків впала до 6780 МВт. Це менше 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Він назвав це “новим історичним мінімумом”.

Зазначив, що ще місяць тому атомні блоки несли потужність 9 150 МВт, тобто на 35% більше. Погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої.

“На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок – в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%. Це і логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна. У той же час бачимо додаткове навантаження на вугільних електростанціях (ТЕС), деякі із яких працюють на 3-5 блоках”, – додав він.

Раніше третій атомний блок Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт відключився від мережі після спрацювання автоматики. Як повідомлялося, Кабмін готує зупинку блоків АЕС. Екснардеп Сергій Лещенко заявив, що рішення грає на користь Ріната Ахметова. На думку Сергія Лещенка, розроблено двоходову схему: “Енергоатом” рятує “ДТЕК”, а держава вже рятує “Енергоатом”. У такий спосіб “ДТЕК” Ахметова отримує допомогу від держав, але уникає долі “ПриватБанку”, тобто націоналізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *