В Україні масово вирубують ліси: СБУ взялась за справу, а люди намагаються привернути увагу до місцин, де були дерева (фото, відео)

Вирубка лісів України є великою проблемою для країни. Вплив знищення лісів на екологію видно не одразу, але він вкрай згубний. 

Правоохоронці викривають вирубку

29 квітня СБУ повідомила про викриття та блокування схеми масштабного розкрадання державних лісових ресурсів у Закарпатській області. 

За попередніми оцінками, незаконна вирубку лісу завдала державі збитків на майже 14 мільйонів гривень. 

“Правоохоронці встановили причетність службових осіб держпідприємства “Хустське лісодослідницьке господарство” та Ужанського національного природного парку до масштабних вирубок лісу на ввірених їм територіях лісового фонду. У межах кримінального провадження під час оглядів ділянок з фахівцями-екологами співробітники СБУ встановили факти систематичного проведення незаконних рубок та завдання шкоди природоохоронному фонду”, – йдеться у повідомленні СБУ. 

Крім того, оперативники спецслужби блокували незаконну діяльність службовців державного підприємства “Брустурянське лісомисливське господарство”. 

Керівник підприємства дозволив переглянути межі земельних ділянок, що призвело до виведення з державної власності земель лісового фонду загальною площею у майже 6 гектарів. 

Ще 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону. Але проблема досі є.

Як страждає екологія України

Тільки за останній тиждень було два повідомлення про екологічний стан через відсутність лісу там, де він раніше був.

25 квітня користувач Facebook Олександр Хеч, який живе у Волинській області, опублікував фото найбільшого озера України Світязь, в якому суттєво впав рівень води.Це відбувається через знищення лісу навколо озера. Вирубка впливає на все навколо.

24 квітня активіст Вадим Слюсарчук повідомив, що у Ніжинському районі Чернігівської області, недалеко від села Мильники, на землі утворилася справжня пустеля та показав страшні фото.

Раніше на цій території не бувало такого.

“Тільки в десятці кроків від села Мильники Ніжинського району почала утворюватися справжня пустеля, яка вже не перший день несе за собою тонни піщаного пилу, як в кращих традиціях фільмів про Сахару”, – написав Слюсарчук.

Це сталося через те, що в цьому місці постійно вирубують ліси, висушують канали та болоти. Земля засихає, а вітер піднімає частинки грунту у повітря.

Що робити

Очевидно, що закону Зеленського про заборону вирубку лісів недостатньо, а правоохоронці не встигають побачити все. Тому на допомогу йдуть активісти.

Міжнародний фонд “Відродження” оголосив конкурс “Виявлення зловживань щодо довкілля та використання природних ресурсів”. У конкурсі пропонують брати участь активістам та громадським організаціям, які с мають досвід практичної роботи у сфері захисту довкілля та досвід впровадження проєктів з антикорупційною тематикою. 

Вони хочуть зафіксувати максимальну кількість порушень, які мають стосунок до екології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *