В село поблизу Києва з вирію повернувся лелека, якого майже рік утримувала місцева мешканка

Жителька села Підгірці поблизу Києва Надія Бугайова майже рік утримувала лелеку, який випав із гнізда. Той подорослішав та поринув у вирій.

Але майже через два роки повернувся. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З Бусею, так кличуть птаха, жінка познайомилася випадково. Він ще малим випав із гнізда. А вона підібрала і підселила до курей.

Коли лелека навчився літати, то його родичі вже відлетіли у вирій. Птах оселився у порожньому гнізді, де на нього чекала вірна смерть.

Жителі Підгірців почали операцію “порятунок”. До гнізда кидали рибу. Але птах, котрий відстав до зграї, повертатися до курника не поспішав. Тоді мешканець Олександр Колпачов зробив те, чого ніколи не робив. Він злетів до неба, немов сам птах.

На висоту семи метрів Олександра Колпачова піднімав будівельний кран. Все відбувалося в темряві, бо боялися розбудити птаха. Такий трюк вся команда виконувала вперше. Ті, хто стояв унизу, завмерли. Але коли чоловік нарешті підібрався до гнізда і схопив лелеку, то всі присутні в один момент випустили емоції.

За зиму у курнику лелека з'їв пару центнерів риби. Годували його всім селом. Коли вже на наступну осінь птах знову не відлетів до вирію, його віддали орнітологам.

В парку природи лелеку спочатку помістили до будиночку, який взимку опалюється. Вже згодом лелека почав виходити на територію поруч, а пізніше взагалі осмілів. Він підходив до офісу адміністрації парку і заглядав у вікно. Так вимагав рибу, до якої звик.

Лелека у парку прожив рік. Надія Данилівна відвідувала свого Бусю. І того разу птах своїй годувальниці неймовірно зрадів.

“Коли я сказала: “Добрий день, Буся”, вона крила розставила, голову уверх задрала, наклонилася і цокотала, цокотала довго”, – згадує Надія Данилівна.

Згодом ручного лелеку орнітологи таки повернули в дику природу. Минулої осені птах відлетів у вирій.

А весною його знову помітили тут. Птах зайшов за харчами. Впізнали по кільцю на лапі.

Птах оселився поруч з парком.

Нагадаємо, що священник храму святого Георгія в Чернигівській області виходжує дитинча вивірки. Рудого знайшов просто у церкві. На час служби Божої гризуна посадив у скриньку для пожертв, а потім забрав додому.

Валентина Доброта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *