В окупованому Криму через москвичів стався спалах коронавірусу: на півострові вже 170 випадків

В окупованому Криму підтвердили 170 випадків захворювання на новий коронавірус COVID-19, до того ж, 78 випадків інфікування підтвердили в Севастополі, кілька з них стались через приїзд до місцевої мешканки гостів з Москви.

Як повідомили на Facebook-сторінці Кримської правозахисної групи, про це йшлося на засіданні оперативного штабу з попередження поширення коронавірусу.

Так, за минулу добу окупанти підтвердили три випадки інфікування. “Перша – це жінка в Сімферополі, привезений випадок, до неї гості приїхали. Другий випадок – в Алушті, людина контактувала з попереднім зараженим. Третій випадок – жінка з керченської лікарні, переведена в 2-й пологовий будинок Сімферополя, сама мешканка Феодосії”, – заявив “голова” окупованого Криму Сергій Аксьонов.

Правозахисники заявили, що рівень діагностування COVID-19 в Криму залишається низьким, і тому, на їхню думку, вони не відповідають дійсності.

Разом з тим, так звана глава кримського Росспоживнагляду Наталія Пеньковська повідомила, що мехканка Севастополя заразилася коронавірусною інфекцією від туристів, які приїхали з Московського регіону і утворили осередок захворювання.

За даними російського агентства, новий випадок захворювання був зафіксований в Сімферопольському районі. «При виїзді швидкої додому було встановлено, що в осередку знаходяться особи, які прибули з Москви, вони прибули за місцем реєстрації 23 квітня», – зазначила представниця окупаційного відомства.

В результаті кримчанка з підтвердженим аналізом на вірус була ізольована в одній з місцевих лікарень, її близькі поміщені в обсерватор. «У неї всього контактів – дев’ять осіб, п’ять – домашніх і четверо – віддалені контакти, з якими було спілкування», – додала Пеньковська.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *