В одеському порту "Південний" в море вилили 8 тонн пальмової олії

В Одеській області в морському порту “Південний” судно “Stavanger” скинуло в море понад 8 тонн пальмової олії. Про це у Facebook повідомив тимчасово виконувач обов`язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.

Він повідомив, що 30 квітня був встановлений факт забруднення внутрішніх морських вод України.Так, унаслідок аварії сталося скидання з судна “Stavanger” (прапор TUVALU) пальмової олії в морському порту “Південний”.

“Державна екологічна інспекція здійснила розрахунок збитків, нанесених державі відповідно до “Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів, територіальних та внутрішніх морських вод України”, – написав він.Повідомляється, що кількість забруднюючих речовин, скинутих у водне середовище, становить 8,437 тонни. Відповідно, сума збитків – понад 2,416 млн дол.

“Це значний розмір штрафу, і ми розуміємо, що його намагатимуться оскаржити. Але закон є закон, і ми повинні пред`явити претензію відповідно до обсягів забруднення. Позитивним фактом є те, що це страховий випадок, отже компенсація може лягти не тільки на власника”, – зазначив Фірсов.

Судно нині затримане, поки власник не сплатить завдані збитки. Роботи з ліквідації наслідків розливу тривають.

Раніше повідомлялося, що в Одеській області в морському порту “Південний” затримано понад 53 кг кокаїну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *