В Одесі розробили мобільну авіалабораторію, яку восени вже можуть передати до ЗСУ

Сучасну лабораторію для діагностування авіаційної техніки розробили фахівці Одеського заводу. Дослідний зразок нині проходить випробування і вже восени, планують розробники, станція вирушить з інспекцією техніки Повітряних сил України, йдеться у сюжеті “Спецкор” на 2+2.

В авіаційний ангар заїздить ніби звичайний на перший погляд військовий “КрАЗ”. Однак всередині машини сучасне устаткування – тільки апаратів діагностування літаків та гвинтокрилів півтора десятка. Інженер дістає невеличку валізу – в ній прилад, який за допомогою ультразвуку виявляє дефекти на крилах літака.

Інший фахівець тим часом оглядає двигун літака. З цим устаткуванням робити це можна просто на аеродромі, не розбираючи апарат. Міні-камера фіксує те, що не бачить людське око і може відшукати всі пошкодження двигуна, через які літак може впасти.

“Він дозволяє зробити відео-, фотозйомку, можна увімкнути екранну сітку, яка дозволяє мати відносне уявлення щодо розмірів дефектів, якщо ми їх знаходимо”,- коментує інженер-технолог Сергій Кутровський.

В польових умовах ця пересувна лабораторія може дослідити навіть якість палива літаків. Усі дані обробляються на її комп'ютері і потім стануть основою бази перевіреної техніки.  Нині мобільна лабораторія проходить державні випробування, які неабияк ускладнює  карантин, каже керівник підприємства.

“На жаль, ось цей коронавірус і все інше, воно дає накладку і ми поки відстаємо від графіка. Якби цього не було, ми б вже закінчили держвипробування і виріб почали передавати в війська”, – каже генеральний директор ДП “Одеський авіаційний завод” Віталій Юхачов.

Втім, конструктори сподіваються, восени такі сучасні лабораторії вже поїдуть до збройних сил. І підкреслюють – це унікальна розробка, аналогів якій немає в країні-агресорі. Україна потребує чотири таких спецавтівки, які б їздили по авіаційних бригадах і перевіряли стан літаків та гвинтокрилів, які охороняють українське небо.

Нагадаємо, наприкінці березня з Уганди до України повернулась група фахівців Одеського авіаційного заводу, які перебували в рамках програми міжнародної співпраці на авіабазі Гулу і не змогли повернутись на батьківщину до припинення авіасполучення. 

Кореспондент “Спецкор” Сергій Осадчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *