Уряд почав домовлятися з країнами ЄС про сезонну роботу українських заробітчан

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав перемовини з країнами ЄС, які хочуть офіційно запросити на сезонні роботи українських заробітчан. Для того, щоб це реалізувати, роботодавці повинні забезпечити належні умови проживання та перевезення для громадян.

Про це йдеться в повідомленні Офісу віцепрем’єра з питань євроінтеграції Вадима Пристайка.

Як уточнив Пристайко, наразі уряд намагається визначити, як організувати виїзд українців, які хочуть працювати за кордоном. Водночас, у своєму Twitter він відзвітував, що вже провів низку телефонних розмов з урядовцями країн-членів ЄС.

За його словами, уряд вимагає забезпечення організованого трансферу та належних умов праці, зокрема медичної безпеки.

“Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко вже провів низку телефонних розмов з урядовцями країн ЄС, які дозволять сформувати єдиний ефективний механізм роботи”, – сказано у повідомленні.До слова, раніше віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що йому доручили вести перемовини з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. Він не виключає організацію чартерних рейсів.

Нагадаємо, попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня прибували все нові і нові заробітчани з України.

У Польщі теж заявили, що готуються організовувати чартерні рейси для українців, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину.

Однак, Міністерство закордонних справ України заявляло, що вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *