Унікальні сайгаки повернулися на Полісся: що кажуть експерти

На Полісся повертається євразійська антилопа сайгак. Один із природних парків Чернігівської області спробує відновити популяцію тварин з незвичною зовнішністю. Про це розповів кореспондент ТСН Сергій Моргун, повідомили в ефірі “Сніданку з 1+1”.

“Сайгаки одні з не багатьох реліктів які збереглися до сьогодні. Майже всі хто з ними жили: печерні ведмеді, печерні леви, мамонти, всі вже повимирали”, – розповів менеджер із туризму природнього парку Ростислав Полушвайко.
  
Як відомо, сайгак тварина, яка не підпускає до себе досить близько та досить швидка, може розганятися до 80 км/год. 

“Сайгаки проживали на території України протягом багатьох тисяч років. Однак були жертвою полювань від людей, їх майже не залишилося”, – додав Полушвайко.

З розпадом радянського союзу і до 2000 років браконьєри скоротили популяцію тварин у світі на 95%. Цінними є роги та м'ясо. В природі, вільно існують хіба в Казахстані, Узбекистані чи Монголії.

“Сталося повернення тварин на їх споконвічне місце існування. До їхнього раціону входить близько 80 різних трав. Зараз період адаптації, пошук ділянки де їм буде комфортно”, – повідомив адміністратор природнього парку Сергій Степаненко.

“І схоже, вони вже дещо призвичаїлися. Кілька днів тому, у однієї з самок, народилося дитинча”, – додав кореспонет.

Нагадаємо, 2013 року повідомлялося, що сайгаки живуть на території біосферного заповідника Асканія-Нова у Херсонській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *