Українські автори взялися створити для школярів україномовні пісні на заміну радянським

Українські автори пісень взялися допомогти школярам мати власні репертуари, які замінять радянські хіти, які поки звучать ледь не на кожному шкільному святі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19.30. 

Відзначати День захисників України і не перетворити свято на 23 лютого, без гендерної приналежності і радянських пісень – можливо, доводять в одній із Київських шкіл. На подвір'ї рябить в очах від синьо-жовтого – так шанують захисників дотримуючись всіх правил карантину. Старшокласники на шкільному подвір’ї висловлюють подяки, а молодші школярі – на спортивному майданчику, бо них тут козацькі розваги. Участь у змаганнях на рівних беруть і хлопці, і дівчата.

У холі школи збирається хор, до свята діти приготували пісню «Захисник», яку в оригіналі виконує Іван Леньо.

«Про захисників я завжди кажу, як про таких легендарних, казкових героїв, потужних, сміливих, роблю асоціативний ряд з казками. Я і пояснюю, що там на фронті такі герої нас охороняють», – каже співак.

Леньо разом ще з десятком зірок взяв участь у проекті “Співанкограй”, який вигадав та втілив в життя продюсер Борис Таршис. Він каже, в якійсь момент став звертати увагу на те, шо дивляться та слухають діти його друзів. «Українського контенту, я вже тоді побачив, настільки замало, що вони всі дивляться синій трактор. Класно зроблений, дуже кайфово і професійно, але російськомовний», – каже продюсер.

Борис написав десять пісень до кожного зі шкільних свят. Заспівали їх – учасники ансамблю «Зернятко» та  відомі українські співаки.

Марічка Бурмака каже, що і вона сама, і її донька виросли на піснях радянських, бо альтернативи  не було. У свою пісню про осінь для “Співанкограю” вірить: каже, вона проста і дітям точно сподобається. «От уяви собі цей нестройний хор якихось там п'ятикласників-шестикласників, хтось забув, хтось переплутав, хтось не пам'ятає, хтось колихається, і тут пісня! І вона українською мовою, гарна і може запам’ятатися. Тому в цій ситуації взагалі попадання просто в сотку», – каже Бурмака.

Учасники шкільного хору кажуть, пісня про захисника класна. І раді, що мали можливість заспівати її саме у День захисника.  

Кореспондентка Неллі Ковальська. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *