У Житомирській області пожежі підібрались до сіл: місцеві мешканці допомагають рятувальникам

Житомирщина продовжує боротися з вогнем. Напередодні в Олевському районі масштабна пожежа охопила майже 200 гектарів лісу. Вогонь вдалося локалізувати, але через  суху і вітряну погоду виникають усе нові займання, йдеться у ТСН.19:30.

Небезпечною, але контрольованою називають надзвичайники ситуацію в Олевському районі. І саме там зосередили основні  сили рятувальників та лісівників. Кажуть, осередки вогню вдалося оточити та локалізувати і зараз найголовніше – не допустити розповсюдження. Горить у цьому районі уже третій день. Спочатку спалахнув ліс, а потім вогонь почав підбиратися до  сіл  Замисловичі, Пояски та Шебедиха. Його вдалося зупинити просто на підступах до людських осель – помагати рятувальникам зголосились місцеві мешканці.

До ліквідації  лісових  пожеж  залучені  півтори сотні лісівників та рятувальників, два десятки одиниць  техніки.  Вчора тут навіть  працювала авіація. З повітря скинули 25 тон води.  Лісівники кажуть, як такого, відкритого  вогню  немає. Але місцями горить деревина та пеньки, а  сильний вітер  роздмухує  вогонь і через це виникають нові осередки загоряння. Бо у лісі дуже сухо, і від  найменшої  іскри миттєво спалахує.

“Ми працюємо, такого  поширення немає, гасимо. У нас  в лісової  охорони десь 82 чоловіки  і рятувальників  багато. Сил, засобів вистачає. Ну, чекаємо дощу. Сьогодні прогнозують дощ, це допоможе нам”, – прокоментував головний лісничий Білокоровицького  лісгоспу Ігор Тараканець.

І дійсно, найбільше всі тут очікують рятівного дощу. Але поки лише хмарно і ні краплини. Біля сіл продовжують чергувати рятувальники, аби контролювати ситуацію.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *