У Житомирі і Дніпрі влаштували автопробіг на підтримку малого бізнесу

Одразу два автопробіги на підтримку малого бізнесу під час карантину відбулися в Житомирі і Дніпрі, йдеться в ТСН.16.45.

У Житомирі зібралися близько сотні підприємців. Власники невеликих  промислових магазинів, перукарень та кафе вважають, що влада відверто дискримінує дрібний бізнес. Їм не дозволяють працювати, а в разі  порушення карантинних вимог накладають величезні штрафи. Тоді як  великі підприємства і торгові мережі працюють.

Кілька десятків авто в Дніпрі зібралися на стоянці гіпермаркету, що працює, на відміну од торгових точок малого бізнесу. Підприємці кажуть, що залишилися без грошей через карантинні обмеження. Водночас орендні платежі, податки та комуналку – все одно мають сплачувати. «Це пряме вбивство малого бізнесу – два місяці не працюю. Але з мене беруть половину оренди і частина податків, я не олігарх, нічим сім'ю годувати і я переселенець», – каже підприємець Євген Геда.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *