У Рівненській області священнику присудили штраф за проведення обряду на кладовищі під час карантину

Острозький районний суд Рівненської області призначив священнику покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу за проводення богослужіння на кладовищі з парафіянами і недотриманням дистанції. 

Про це йдеться у постанові Острозького районного суду Рівненської області, пише “Українська правда”

Там уточнюють, що 26 квітня священник проводив релігійний обряд на кладовищі в присутності понад 10 людей, включно з церковним хором. Про подію поліції повідомила невідома особа. До того ж, у суді був відеозапис дійства, з якого стало відомо, що прихожани порушили дистанцію.

“На наданих для дослідження відеоматеріалах, зафіксована подія, яка мала місце 26.04.2020 та в судовому засіданні підтверджено, що 26.04.2020 о 10 год. 40 хв. в с.Хорів Острозького району Рівненської області, настоятель Петро-Павлівського храму с. Хорів проводив масовий релігійний захід на кладовищі, а саме, звертаючись до осіб, які були присутні на місцях поховань в с. Хорів, здійснював богослужіння на могилах, у якому брали участь громадяни у кількості понад 10 осіб, у тому числі в супроводі співочого хору, які знаходилися на небезпечній відстані один від одного”, – йдеться в постанові.

Суду зв’язатися з заявником не вдалося, адже його телефон було вимкнено. Але священник пояснив, що на богослужіння людей не збирав, мовляв прийшли самі, але до цього таки публічно оголосив, що буде проводити обряд на кладовищі.

Окрім штрафу у 17 тисяч зі священника стягнули судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок.

Нагадаємо, що всеукраїнська рада церков і релігійних організацій просить Кабінет міністрів України застосувати адаптивний карантин і щодо релігійних установ. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *