У річці Стир у Луцьку значно впав рівень води: депутати б'ють на сполох

В Луцькій міськраді занепокоєні екологічною ситуацією з річкою Стир. Про це йшлося на засіданні Луцької ради, яка відбулася сьогодні.

Депутати звернулися до Кабміну з проханням розв'язати екологічну проблему. Йдеться про критичну ситуацію з обмілінням річки Стир. Вода в річці опустилася до критичних позначок, заплава — на межі зникнення.

Депутати стверджують, що причин для цього кілька, зокрема, це природні — безсніжна зима та відсутність дощів весною. Проте, вище за течією річки в межах Демидівського району Рівненської області та Горохівського району Волинської області розташоване Хрінницьке водосховище, рівень води у якому регулюється шлюзами. Нині шлюзи закриті, що призводить до катастрофічно низького рівня води в р. Стир, загибелі водяної рослинності та унеможливлює нерест риби.

Через таку ситуацію береги річки підмиваються, дерева падають в річище, а вода замулюється. Необхідно, аби шлюзи на водосховищі, які регулюють рівень води для забезпечення нормальної роботи двох ГЕС, відкрили. Це дасть можливість підняти рівень води у річці Стир.

Звернення направлять до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Також текст звернення направлять у Волинську та Рівненські обласні ради і ОДА, райдержадміністрації та райради Волинської та Рівненської областей через територію яких протікає річка.

Напередодні повідомлялося, що в річках та водосховищах України через безсніжну зиму та відсутність дощу значно впав рівень води – подібна ситуація складається уперше за століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *