У поліції спростували витік даних із застосунку "Дія" і розповіли, звідки злочинці могли взяти інформацію

Поширена у Мережі інформація про витік особистих даних українів, які продавали у Telegram, із застосунку “Дія” не підтвердилася. Жодних фактів кібератак на сервіс правоохоронці не виявили.

Про це заявила 14 травня пресслужба Нацполіції.

Поліцейські у рамках розслідування провели первинні оперативно-слідчі дії. За результатами яких встановили, що інформація, поширена у соціальних мережах, зокрема і в Telegram-каналах, має ознаки фрагментарних наборів даних, скомпільованих з різних джерел і ресурсів, зокрема Опендатабот (сервіс, який працює в популярних месенджерах і дозволяє отримати актуальні дані про компанії – ред.).

Також встановлено, що актуальність інформації ряду баз відповідає наповненню понад річної давності. Проте кінцеві висновки будуть зроблені за результатами комплексу слідчих дій, зокрема і спеціальної комп'ютерно-технічної експертизи.

Зазначимо, що роботу Telegram-боту наразі зупинено. За цим фактом поліція відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації) ККУ.

Нагадаємо, скандал з витоком персональних даних українців розгорівся кілька тижнів тому. У Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер.

Спочатку у соцмережах запідозрили, що злиті дані – з “ПриватБанку”, потім – із застосунку “Дія”. В обох місцях це спростовують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *