У Миколаївській області у лікарні похворіли майже всі медики: пацієнти самі собе призначають лікування

У місті Єланець Миколаївської області у медзакладі похворіли майже всі лікарі. Шпиталь, що обслуговує 16 тисяч пацієнтів, стоїть зачинений. Жителям – навіть із гарячкою – пропонують їхати за 40 кілометрів в інший медзаклад. У відчаї пацієнти самі собі призначають лікування – те, що знайдуть в інтернеті. 

Про це йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

У Єланецькій лікарні захворіли або на самоізоляції майже всі медики – і лікарі, і медсестри. На весь стаціонар та поліклініку Єланецької лікарні нині лише два лікарі: хірург та невропатолог. З 15 сімейних лікарів жодного нема. Навіть адміністрація хворіє або на самоізоляції.

На сходинках ТСН вдалося зловити заступницю головного лікаря Ольгу Минець. Виявляється, вона – на лікарняному через коронавірус, у неї серед колег найлегший перебіг хвороби. “Сьогодні прийшла здати контрольний аналіз”, – говорить Ольга.

Іншим медикам не так пощастило – багато хто в лікарні. Мати Олексія Шапошніка – сімейна лікарка – нещодавно померла від COVID-19. “Мати захворіла на роботі”, – говорить він.

Нині її пацієнти – їх 2,5 тисячі – лікуються за допомогою інтернету.

Більшість пацієнтів спрямовують до Вознесенська та Нового Бугу. До Вознесенська – понад 40 км. До Нового Бугу ще довше. Дорога геть розбита. Автобус ходить лише тричі на тиждень.

“Треба людям зробити, щоб вони могли доїхати до тої лікарні в Вознесенськ або Новий Буг”, – говорить Оксана Шапошник, жителька Єланця.

А ще просять, щоб лікаря привозили у Єланець. В обласному управлінні охорони здоров'я кажуть: цим має займатися район.

“У центрі первинної медико-санітарної допомоги є автомобіль. Треба всього лиш забезпечити пальним цей автомобіль, щоб привозили лікаря”, – зазначає Оксана Черненко, заступниця начальника Управління охорони здоров'я Миколаївської області.

“Така можливість в нас розглядається. Але це не просто. Потрібні певні підстави для виділення паливно-мастильних матеріалів із якогось відповідного резерву”, – каже Наталія Гайчева, голова Єланецької РДА.

Пацієнти кажуть: доки посадовці шукатимуть підстави, люди помиратимуть. Нині в районі 16 тисяч пацієнтів. Уже тиждень вони живуть без медичної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *