У МВС оголосили ймовірні причини пожеж в Житомирській області

У МВС мають дві версії виникнення масштабних пожеж на Житомирщині. Про це повідомляє пресслужба МВС з посиланням на міністра Арсена Авакова.

“Першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електромережі. Однак, ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС на чолі з моїм радником Владиславом Бухаревим. Ведеться слідство”, — заявив Аваков.

За словами Авакова, у виникненні пожежі може бути людський фактор. 

“Коли молодики дивним чином розважаються і в умовах сухої погоди, взимку майже не було снігу, навмисно підпалюють траву. За останні три дні ми затримали декілька осіб, яких впіймали на підпалах трави та сміття на краю лісу”, — сказав очільник МВС.

Крім Житомирської області, пожежі панують в Чорнобильській зоні. Причини загоряння там також невідомі. Основна версія — малосніжна зима та суха лісова підстилка.

“В Чорнобилі триває гасіння пожежі, але ситуація повністю контрольована. Крім того, ми всі зробимо висновки з цієї ситуації. Будуть змінені правила дій в заповідних зонах, в тому числі і в Зоні відчуження”, — зазначив Аваков.

Напередодні повідомлялося, що в Житомирській області третій день триває пожежа, що станом на 13 годину 19 квітня охоплює територію 4 090 гектар. Про це повідомляє пресслужба ДСНС з посиланням на голову відомства Миколу Чечоткіна. 

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа. Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ.

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *