У Мінфіні спрогнозували, якими будуть ціни на газ у 2021 році

Ринкова ціна на газ наразі нижча, аніж під час минулого опалювального сезону. Тому в цьому сезоні прогнозується нижчий рівень цін, аніж торік.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню “The Page”.

Марченко запевнив, що нині складнощів з опалювалювальним періодом немає. Оскільки цьому сприяє відкриття ринку газу, завдяки якому споживачі можуть самостійно обирати постачальників та ціну газу.

“Зокрема, одним із таких постачальників є НАК “Нафтогаз України”. Тому я сказав би, що на ринку газу немає монополії, а є можливість вибирати. Є ринок і є ринкова ціна. Але зараз ринкова ціна на газ є нижчою, ніж була минулого опалювального сезону… Ми на цей опалювальний сезон прогнозуємо нижчий рівень цін — нижче, аніж минулого року, якщо рахувати загалом”, – висловився голова Мінфіну.

Марченко також зазначив, що система субсидій зі сплати за комуналки залишиться незмінною. Так, наступного року на них передбачається 36,6 млрд грн. Водночас, він припустив, що в Україні через збільшення рівня “мінімалки” стане менше субсидіантів.

“Отримають їх (субсидії – ред.) саме ті категорії, які найбільше цього потребують – ті, кому сімейний сукупний дохід не дозволяє безболісно або самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги…. Розраховується сукупний дохід сім’ї, площа приміщень, у яких проживає ця родина, і відповідним чином розраховується показник субсидії”, – уточнив Марченко.

Нагадаємо:

Шмигаль запевнив, що українці вчасно отримають тепло після старту опалювального сезону
Ціна на газ для українців цієї зими може знизитись – Коболєв  
Урізані українцям кошти на оплату комуналки пустять на ремонт доріг і мостів  
“Зросте, але буде найнижчою за останні п'ять років” — Шмигаль про підвищення ціни на газ
Ринок газу в Україні: як обрати постачальника, які тарифи та умови  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *