У Львові жінка відчайдушно намагалася схуднути: насправді у неї була гігантська кістома

30 квітня в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова 35-річній жінці видалили гігантську кістому, яка важила понад 40 кг.

Це найбільше стороннє утворення в історії львівської медицини, пише ZAXID.NET.

Жінка тривалий час не зверталася до лікарів, намагаючись просто схуднути.До операції вона важила 90 кг, тепер її вага зменшилася майже вдвічі.

Пацієнтка розповіла лікарям, що кілька років тому у неї діагностували кісту лівого яєчника, втім вона не завдала дискомфорту і жінка не переймалася. До того ж у родині були інші проблеми, і часу звертати увагу на здоров’я не було. Втім від червня минулого року жінка помітила, що в неї стрімко збільшується живіт. Їй стало важко пересуватися. Але і це не змусило львів'янку звернутися до лікарів, а ситуація тим часом дедалі погіршувалася.

“Два останні місяці жінка не вставала з ліжка і через ризики перетиснення нижньої порожнистої вени змушена була постійно лежати на лівому боці. Окрім того, жінка ці два місяці практично нічого не їла, намагалася позбутися зайвої ваги, тож до лікарні її привезли у вкрай важкому, практично у критичному стані”, – розповіла хірургиня Марія Кавка, яка лікувала жінку.

На момент госпіталізації у пацієнтки була гостра затримка сечі через перетиснені сечовивідні шляхи, прояви серцево-судинної недостатності та лімфостаз (затримка рідини).

Під час комп'ютерної томографії спеціалісти побачили у животі пацієнтки утвір гігантських розмір, заповнений рідиною, який тиснув на всі важливі органи і судини. Гінекологи діагностували у жінки кістому.

Жінку терміново почали готувати до ризикованої операції. Вона тривала майже три години. Як зазначається, навіть для досвідчених гінекологів, хірургів, анестезіологів вона була надскладна. Аби уникнути ускладнень під час операції, жінку перевели на штучну вентиляцію легень на боці, у також положенні її й оперували.

Під час операції у пацієнтки двічі майже зупинялося серце, і команда анестезіологів двічі її реанімувала та повертала до життя. Загалом операція пройшла успішно. Гігантську багатокамерну кістому жінці видалили. Пацієнтку з відділення інтенсивної терапії вже перевели у хірургічне відділення, де вона продовжує лікування, а кістому відправили на гістологію.

“Психологічно пацієнтка пригнічена, кістома добре її вимучила. А також через те, що вона два місці практично нічого не їла, сил не додалося. Зараз вона поволі відновлює сили: отримує відповідне лікування, по суті заново вчиться їсти, отримує психологічну підтримку. Процес реабілітації буде тривалий”, – каже Марія Кавка.

Нагадаємо, у Львові хірурги пришили пацієнтові кінцівку, яка трималася на шкірі.  Молодий хлопець травмувався на будівництві. Зазвичай при таких ушкодженнях медики проводять ампутацію, але тут вирішили ризикнути, хоча шанси на успіх були невеликі. Руку пацієнтові зберегли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *