У Львові трирічний хлопчик проковтнув іграшкові магніти: що кажуть лікарі

У Львові трирічний хлопчик проковтнув іграшкові магніти, які продірявили кишківник. Батьки не помітили, як син з’їв магнітні кульки, і поїхали до лікарні через скарги на біль у животі. Медики спочатку думали, що це розрив апендикса, та коли розпочали операцію – знайшли ці кульки.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Трирічний Володя наразі потроху оговтується від операції. Поруч з ним у хірургічному відділенні мама і тато. Із пресою поки не спілкуються, чекають на одужання малюка. Його вони привезли у тяжкому стані. Спочатку медики думали: розрив апендикса. Та коли поклали маля на операційний стіл, побачили в кишківнику магнітні кульки з дитячого конструктора.

“П'ять магнітних кульок, одна з них вже була за межами кишки – у черевній порожнині, а чотири – у просвіті кишки”, – розповіла ургентна хірургиня Галина Радченко.

Що він проковтнув кульки – батьки навіть не здогадувались. Думали, отруївся. Хлопчик почав скаржитись на біль у животі, відкрилась блювота. Вдома зарадити йому не змогли – тож повезли до лікарні. Ще трохи, і було б запізно.

“Це вкрай важка операція для дитини, бо шилася кишка в двох місцях, забрано кусок пошкодженої кишки, але тим не менше, це врятувало дитині життя”, – зауважила Галина Радченко.

Майже щомісяця сюди привозять малюків, які ковтають дрібні предмети – копійку, шпильку, магніт. Був випадок, коли дитина проковтнула ложку. 

“Батьки декорують дітей різними аксесуарами. Зокрема, хрестиками, кулонами, амулетами, які ніби мають захищати дитину від чогось злого. Такий амулет ледь не призвів до того, що дитина могла втрати своє життя”, – говорить Віктор Іванців, лікар-ендоскопіст.

У лікарні маленькому Володі доведеться провести ще близько тижня. Медики просять батьків бути пильнішими. Не давати гратись малятам іграшками із дрібними деталями. Зачекати із кулонами поки дитина не підросте. А раптом в неї з'являться тривожні симптоми – не зволікати, а везти до лікарів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *