У Кабміні повідомили, що розблокували фінансування кримськотатарського телеканалу ATR

У Кабінеті Міністрів України заявили, що розблокували питання державного фінансування кримськотатарського телеканалу ATR.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

“6 травня 2020 року Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва та трансляції телерадіопрограм для державних потреб, збирання, оброблення та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансової підтримки системи державного іномовлення України. Урядове рішення передбачає можливість спрямування бюджетних коштів ТОВ “Телевізійна компанія “Атлант СВ” для телеканалу з логотипом “АТR T”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що виділені на телеканал кошти підуть на оплату послуг супутникового зв’язку, оренду телевізійного обладнання, оренду приміщень, оплату послуг з використання та придбання об’єктів авторського права.

За словами т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Світлани Фоменко, відповідна постанова дозволить забезпечити подальше фінансування телеканалу.

Нагадаємо, раніше кримськотатарському телеканалу ATR, який після окупації Кримського півострова Росією від 2015 року веде мовлення з Києва, заблокували рахунки та зупинили фінансування. ATR входить до складу холдингу Ленура Іслямова разом з дитячим каналом Lale та радіостанцією Meydan. Ленур Іслямов володіє 97,34% ATR, співвласники – Рефат Чубаров, Мавілє Ісмаілова, Іса Хайбуллаєв.

Майже шість років тому кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і “Лідер” перестали вести мовлення в Криму через відсутність російської ліцензії. ATR відновив мовлення 17 червня 2015 року в Києві.

 Перший кримськотатарський телеканал став доступний через супутник на всій території України, включаючи окупований Крим. Пізніше дитячий телеканал Lâle і радіо Meydan також відновили мовлення з Києва. Канал фінансують з держбюджету від 2016 року за рахунок програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *