У Дніпро в Херсонській області запустили мальків риб, аби вони поїдали планктон та водорості

У Херсонській області в Дніпро випускають мальків риб, які поїдають планктон та водорості, аби річка не заростала і не цвіла. Цього року у ставках місцевого рибзаводу виростили понад шість мільйонів рибин.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

Завод з розведення риби – це понад 600 гектарів ставків, де вирощують мальків коропа, білого амура і білого товстолоба для зариблення Дніпра. Мальки з ікринок росли п'ять місяців. Зараз воду зі ставків разом з рибою зливають в одне місце.

В одному такому сачку 50 кілограмів рибинок. Потім рибу зважують і переносять до спеціальних машин, які везуть її до річки. Для висадки мальків є кілька пунктів. Весь процес контролює рибінспекція та охоронний патруль. До річки нових жителів запускають через спеціальні рукави.

У заплаві Дніпра мальки трохи заспокояться і підуть у велике плавання. Кілька рибзаводів, які вже понад пів століття штучно розводять рибу, створили в Херсонській області після того, як Дніпро перегородили гідроелектростанції. Які зменшили силу течії і порушили процеси розмноження риби. Коропів, амурів і товстолобів випускають, щоб рятували річку від цвітіння.

“Було ухвалене рішеня для будівництва цих заводів, на яких штучним образом відтворюються біолошічні меліоранти, а саме, це товстолобики і білий амур, які, на жаль, в нашому середовищі не може самоітійно відтворюватися”, – каже директор Херсонського виробничо-експериментального заводу з розведення частикових риб Юрій Ковальов.

Понад шість мільйонів рибин будуть партіями випускати до річки протягом двох місяців. Херсонські мальки поїдуть також до Запоріжжя та Миколаєва. Торік таким чином таким чином розвезли молодь риби у вісьмох областях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *